Czym są juwenalia?

Nie ma chyba nikogo w Polsce, kto by nie słyszał o Juwenaliach. W skrócie jest to największe święto studentów, na które czekają bardziej niż na rozpoczęcie roku akademickiego. Już na samym początku studenci zaczynają snuć plany co do tego święta.

Co to są juwenalia?

Jest to nic innego jak cykliczna impreza odbywająca się co rok i trwająca przez dobrych kilka dni. W trakcie trwania juwenaliów studenci tymczasowo „rządzą” danym miastem. Podczas obchodów tego święta, studenci przebierają się w jak najdziwniejsze kostiumy i biorą udział w tradycyjnym marszu, którym maszerują na liczne koncerty. Jednak jest to dopiero początek atrakcji. Co uczelnia to bardziej różnorodne atrakcje między innymi: gra w Quidditcha, czy ślizg po specjalnej macie. Przed wybraniem się na obchody juwenaliowe warto sprawdzić atrakcje, które są oferowane przez dane miasto.

Koncerty jako jedna z głównych atrakcji juwenaliów

Pierwsze skojarzenie ze słowem juwenalia, jakie przychodzi do głowy to koncerty. Jest to najważniejszy punkt każdej imprezy. Gwiazdy dające koncerty zależne są od budżetów, jakie posiada dana uczelnia. Jak wiadomo, duże uczelnie posiadają większe fundusze niż te mniejsze. Jednak mniejsza gwiazda nie oznacza mniejszej zabawy. Czasem to mniejsi artyści potrafią zrobić lepszą atmosferę niż Ci najwięksi.

Gdzie można dostać bilety na juwenalia?

Najczęściej bilety można zakupić w specjalnie wyznaczonych do tego kasach, które znajdują się tuż przy wejściu na imprezę. Jednak coraz częściej można dostać je szybciej w internecie i to za o wiele lepszą cenę niż ta na miejscu. Dlatego nie warto zwlekać z zakupem biletu do ostatniej chwili, a warto zakupić je o wiele wcześniej. Czasem zdarza się tak, że na niektóre juwenalia wstęp jest darmowy. Może nie dla wszystkich, ale jednak jest. Wstęp wolny mają studenci, za sprawą tego, że jest to ich specjalne święto.

Kiedy odbywają się juwenalia?

Jak tradycja nakazuje, juwenalia odbywają się w maju. Termin został tak ustalony, że jest to tak naprawdę ostatnia chwila na jakiekolwiek imprezowanie i przygotowanie głowy przed ciężkim czasem, jakim jest letnia sesja egzaminacyjna. Jednak każda uczelnia ma ustalone swoje dni maja, tak by mniej więcej nie kolidować ze sobą.

Specjalne stroje na juwenalia

Jeśli chcesz brać udział w specjalnym pochodzie organizowanym na juwenalia. Warto znaleźć dla siebie wyjątkowy strój. Bardzo często jest tak, że najlepsze przebranie zostaje nagradzane przez organizatorów, więc naprawdę warto zrobić jakiś naprawdę wyjątkowy strój. Co do kostiumu, to tematyka jest dowolna i każdy przebiera, się tak jak chce. Chyba że organizatorzy wymyślą hasło przewodnie. Wtedy już należy stworzyć strój pasujący do tematyki imprezy.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć juwenalia to piękne kolorowe święto, które możemy obchodzić wszyscy razem bez wyjątku czy jesteśmy studentami, czy nie. Warto wziąć udział w tym pięknym kolorowym święcie. I poczuć się znów młodo, najważniejsza jest w tym wszystkim dobra zabawa. Tak więc nie ma co się zastanawiać tylko wybrać się na imprezę!